Menu
https://www.smaragdwijnenathome.nl/myburgh-bros-red-cinsault/a4786
Zoeken
Shop
    min. order 75,-
    v.a. 175,- gratis bezorgd in NL
    binnen 5 werkdagen geleverd
    Code SWAT-775

    Myburgh Bros Red - Cinsault

    Type of wine
    type of wineRood
    Producer
    Grape variety
    Cinsault / Cinsaut
    Region
    Ageing
    Een deel rijpt op een tank van staal/beton, een deel rijpt op eikenhouten vaten
    Vintage
    Vinification
    Kneuzen, koude inweking, vergisting in een open tanks van cement/beton met een deel van de hele trossen en het natuurlijke gist, persen

    Cinsault | wijngaard op de Klipdarm farm | bush vines | zandsteen | deels whole bunch | vergisting in open kuipen | 10 maanden in gebruikt eiken | juicy | sappig en puur | kersen | aardbei | aards randje | wilde kruiden

    Joostenberg

    Sinds 1879 is Joostenberg gekocht door de familie Myburgh, en sindsdien is het in hun handen gebleven. Joostenberg is van oudsher een klein familiebedrijf dat onder meer wijn produceert. In de begintijd was er sprake van gemengde landbouw en de druiven werden voor de verkoop beschikbaar gesteld aan de coöperatie in Paarl. Echter in 1999 hervat Tyrrel het maken van wijn. Hij is geïnspireerd geraakt door de biologische wijnen in Europa. Na een aantal jaren van opstart en zijn verdere ontwikkeling als wijnmaker mogen we wel stellen dat de wijnen inmiddels helemaal in balans zijn. Tyrrel legt de focus op Chenin voor wit en in het rood mag Syrah de dienst uitmaken. Pure, evenwichtige wijnen met een mediterraan karakter, vol van smaak maar van niks te veel!

    Aan de andere kant van de farm ligt Klein Joostenberg, een bistro met deli-shop en een bierbrouwerij gelegen in een prachtig park met botanische tuinen. Deze locatie wordt gerund door de zus van Tyrrel. Hun vader geeft op 85-jarige leeftijd nog altijd leiding aan de eigen slagerij en ook de groenten komen uit de familietuin!