TB - Barolo vs Langhe Nebbiolo
Voor ons is Piëmonte dé streek van Italië. Dat zie je ook terug in het aantal producenten die wij in het assortiment hebben uit deze streek, maar liefst vijf. Op de wijnkaart bij Restaurant de Nederlanden (2008-2010) schreef Martijn al boven een indrukwekkende lijst Barolo en Barbaresco met grote letters ‘Nebbiolo king of the grapes’. Daarnaast zijn wij altijd opzoek geweest naar interessante wijnen buiten de bekende regio’s om.
De laatste jaren met de stijgende temperaturen en de langere warmere periodes zijn de wijnen uit Piëmonte er niet bepaald minder op geworden. De druiven worden makkelijker perfect rijp en de befaamde, maar soms stugge tannine’s zijn mooi zacht en rijp geworden.
Deze wijnen geven een mooi beeld van wat er nu in Piëmonte speelt en qua smaak past het helemaal bij deze tijd van het jaar.
Van 219,75, voor 210,00!