Menu
https://www.smaragdwijnenathome.nl/winemakers/frankrijk-34/domaine-des-sables-verts-saumur-champigny
Zoeken
Shop
    min. order 75,-
    v.a. 175,- gratis bezorgd in NL
    binnen 5 werkdagen geleverd

    Domaine des Sables Verts - Saumur Champigny

    “The vines lie on deep clay-limestone soils that are rich in tuffeau and green sand, or ‘sables verts’, which inspired the name of the domaine.”

    OWNERs

    Caroline Meurée & Herve Malinge 

    WINEMaker

    Caroline Meurée & Herve Malinge 

    region

    Saumur Champigny & Saumur - Loire 

    Vineyard holding

    16.4 ha - mainly Saumur Champigny with 1 ha in Saumur

    Soil types

    Tuffeaux Chalk with sand and limestone

    varieties

    Cabernet Franc & Chenin Blanc

    Fermentation

    Whites whole bunch press directly in to the barrel - Reds all destemmed berries in stainless steel 

    Aging

    Stainless steel and old barriques 

    fARming

    Organic 

    visit website

    www.sablesverts.com


    Deze pagina printen

    #/pagina
     

    Nieuw talent alert! Domaine des Sables Verts is opgericht in 2019 door Caroline Meurée & Hervé Malinge, die elkaar hebben ontmoet tijdens hun studie in Bordeaux. De kans om een domein over te nemen in Saumur-Champigny lieten ze niet aan zich voorbij gaan. In de tijd van de overname van befaamde Clos Rougeard in de Saumur-Champigny deed het stel al tevergeefs een poging. De prijs per hectare steeg enorm (2017,11 ha voor 14 miljoen) destijds en besloten ze een pas op de plaats te maken. Een goede 2 jaar later stond het domaine nog steeds te koop. Toen hebben ze het domein over genomen van Alain & Dominique Duveau, die al een aantal jaren bezig waren de wijngaarden te herstructureren.

    Met 16,5 hectare aan wijngaarden is er genoeg werk, 33 verschillende percelen met een gemiddelde leeftijd van 40 jaar. Van de 16,5 ha. is maar 1 ha. beplant met Chenin Blanc, de rest is Cabernet Franc. De bodem zijn diepe klei-kalkbodems voor Cabernet Franc en klei-zandgronden voor Chenin in Saumur. Een deel van de bodem is de zogenaamde 'Sables Verts'; groen zand met tufsteen. Perfect voor Cabernet Franc met concentratie. De twee prijzen zich gelukkig met twee hele bijzondere percelen genaamd 'Chaintres' en 'Les Poyeux'. Percelen in Saumur-Champigny die in andere regionen met classificatie zeker als Grand Cru aangeduid zouden worden. 

    De kelder is uitgehakt uit tufstenen kalk, de temperatuur en luchtvochtigheid zijn hier constant. Perfect voor rijping van de wijnen. Gisting en rijping gebeurt in oude houten vaten van verschillende groottes. Er wordt biologisch gewerkt in de wijngaarden en in de kelder is er een minimalistiche aanpak. In plaats van overpompen wordt zwaartekracht gebruikt, het hout is oud en neutraal en sulfiet is minimaal toegevoegd, vlak voor het bottelen. Begin 2021 bottelen ze hun eerste oogst uit 2019, de oogst van 2020 verwachten wij begin 2022 op voorraad. 

    We waren al een tijdje op zoek naar een goede producent die van Cabernet Franc heerlijk wijnen maken in de stijl van Sylvain Dittière. De wijnen zijn puur, sappig en hebben veel spanning. Een echte Cabernet Franc met een fijne warme rand, zachte tannine, donker fruit randje, gul en rijp met diepe zuren. De toekomst is veelbelovend voor Hervé en Caroline.